Galeria Zdjęć
Podanie do szkoły

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

Półfinały w pływaniu drużynowym
Sport

17.02.2017r uczniowie naszego Gimnazjum reprezentowali szkołę w Półfinale Wojewódzkim w Pływaniu Drużynowym. Chłopcy i dziewczęta zdobyły 4 miejsce i bliskie były awansu do finału wojewódzkiego. Dziewczyny zdobyły 169 pkt tyle samo co drużyna z Człuchowa i w tym wypadku zadecydowało miejsce zdobyte w sztafecie. Sztafeta z Człuchowa okazała się lepsza i w rezultacie mamy 4 miejsce(co jest naszym małym sukcesem). Serdecznie gratulujemy obu drużynom.

Obrazy newsów: plyw.jpg

Wiadomości

Już tradycyjnie z okazji Walentynek działała w szkole poczta Walentynowa. Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego  chodziły po korytarzach szkolnych i zbierały kartki walentynkowe, które następnie trafiły w ręce ukochanego/ukochanej. W czasie przerw sprzedawano również gofry w kształcie serc, upieczone przez SU.

Obrazy newsów: walentynki1.jpg

Rejon 8 -wyniki etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego
  1. Miron Śledziński – Zespól Szkół Społecznych STO w Człuchowie - 70%
  2. Crimson Rose Jurkiewicz - Gimnazjum nr 1 w Człuchowie - 57%
  3. Marcin Kołodziejski - Katolickie Gimnazjum w Chojnicach - 50%
  4. Damian Kubas – Gimnazjum Gminne w Rychnowach  - 41%
  5. Klaudiusz Mieśniak - Gimnazjum Gminne w Rychnowach - 35%
Randka w ciemno z ... książką
Wiadomości

Z okazji Walentynek biblioteka Gimnazjum nr 1 w Bytowie zaproponowała swoim czytelnikom udział w ,,RANDCE W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ”.

Najpierw z księgozbioru bibliotecznego wybrano ciekawą literaturę, nowości książkowe. Następnie z pomocą czytelniczek chętnie pomagającym w pracach bibliotecznych, książki pięknie zapakowano w papier, przewiązano wstążeczkami, ozdobiono serduszkami i naklejono cytaty z tych książek. W dniach 13-14 lutego 2017 r. zapakowane książki wyeksponowano w bibliotece, a czytelnicy mogli je wypożyczać. Zaproponowano, aby  uczniowie postawili na zagadkę, tajemnicę niespodziankę - wszak to randka w ciemno, na której wszystko  może się zdarzyć. Może być zabawnie, niebezpiecznie lub nastrojowo. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Młodzież   zachęcano do wypożyczenia książki w ciemno , bez rekomendacji ,bez czytania recenzji. W tych dniach można tez było nabyć w bibliotece kartki walentynkowe.
    Akcja udała się znakomicie i sprawiła dużo przyjemności zwłaszcza dziewczętom. Już pierwszego dnia wszystkie przygotowane książki zostały wypożyczone. Dlatego w ekspresowym tempie przygotowano następna partię książek na następny dzień. W dwa dni uczniowie wypożyczyli 60 woluminów.
Dzięki akcji poszerzą się gusta czytelnicze naszych uczniów. Pożyczając w ciemno, przeczytają książkę, której być może sami nigdy nie wypożyczyliby. Już dzisiaj wiemy ,że podobne ,,Randki” będziemy organizować częściej.

Obrazy newsów: ksiazka.jpg

Wyniki Konkursu z Fizyki - etap rejonowy
Fizyka
Wyniki Kuratotyjnego Konkursu z FIZYKI - etap rejonowy:
1. Anna Krużycka  (10%) - Publiczne Gimnazjum w Nowej Karczmie
2. Tomasz Kaliński  (53%) - Gimnazjum nr 1 im. Ks.dr B. Sychty w Kościerzynie
3. Anna Chrzan  (20%) - Gimnazjum nr 1 w Bytowie
4. Dominik Zmuda - Trzebiatowski  (87%) - Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im . Jana Pawła II w Miastku
5. Mateusz Jarzembiński  (47%) - Gimnazjum nr 1 w Bytowie
6. Zofia Modrzejewska  (33%) - Publiczne Gimnazjum w Łubianie
7. Szymon Hołubowski  (13%) - Gimnazjum z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego im. Jana Pawła II w Miastku
8. Kajetan Cyra  (43%) - Gimnazjum nr 2 w Bytowie
Zawody pływackie
Sport

Uczniowie naszego gimnazjum rywalizowali na basenie "Nimfa" w Bytowie w sztafetach pływackich i w indywidualnych zawodach w pływaniu. Chłopcy i dziewczęta naszego gimnazjum zajęli I miejsce w powiecie i awansowali na zawody wojewódzkie. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Burnicka Z, Brucka Emilia, Węsierska J, Aurang W, Wiczkowska M, Szymczak M, Strojk K, Mielewczyk K, Jaworska Z, Tetłak P, Pawłowska A.

Obrazy newsów: nimfa.jpg

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.