Galeria Zdjęć
Podanie do szkoły

Łącznie użytkowników: 2
Najnowszy użytkownik: rknop

Witamy wszystkich na stronie Gimnazjum nr 1 w Bytowie.

Dane teleadresowe:
ul. Mierosławskiego 7, 77-100 Bytów
Tel./fax. 59 8222557, e-mail: gim1bytow@gmail.com

Świąteczna zbiórka żywności
Wiadomości

W dniach 25-27 listopada 40 wolontariuszy z naszego gimnazjum pod opieką nauczycielek - Danieli Laska, Joanny Szreder, Agnieszki Borodziuk oraz Karoliny Ciżmowskiej włączyło się do akcji „Świąteczna zbiórka żywności” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności. W sklepie Biedronka przy ul. Zwycięstwa w Bytowie rozdawali ulotki promujące ideę akcji oraz w okolicach sklepowych kas, przy specjalnie oznakowanych koszach, czekali na wszystkich, którzy chcieli podzielić się zakupami. Zebrane produkty – łącznie 366,5 kg trafią do rodzin potrzebujących wsparcia. Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie oraz poświęcony czas oraz wszystkim darczyńcom, dzięki którym uzyskano tak wysoki wynik zbiórki.

Obrazy newsów: zywnosc.jpg

Lista uczestników etapu rejonowego konkursu z fizyki
Fizyka
1. Anna Krużycka - Publiczne Gimnazjum w Nowej Karczmie
2. Tomasz Kaliński - Zespół Szkół Publicznych Nr 1 w Kościerzynie
3. Zofia Modrzejewska - Publiczne Gimnazjum w Łubnie
4. Kajetan Cyra - Gimnazjum Nr 2 w Bytowie
5. Dominik Zmuda - Trzebiatowski - Gimnazjum w Miastku
6. Szymon Hołubowski - Gimnazjum w Miastku
7. Mateusz Jarzembiński - Gimnazjum Nr 1 w Bytowie
8. Anna Chrzan - Gimnazjum Nr 1 w Bytowie
"Korki" dla Karolinki Orlikowskiej
Wiadomości

Samorząd Uczniowski wznowił akcję zbierania korków dla Karolinki Orlikowskiej. Dzięki waszej wrażliwości na pomoc drugiej osobie zebraliśmy łącznie 129kg korków. Najwięcej uzbierała klasa IIc - 29,4kg, Ia - 23,3kg, IIa - 21,9kg. Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję 11 klasom i liczymy na zaangażowanie wszystkich uczniów.

Projekt "Czysta energia"
Wiadomości

Uczniowie z naszej szkoły wraz z uczniami bytowskiego ogólniaka wzięli udział w projekcie geograficznym pt. "Czysta Energia". Projekt jest finansowany przez Starostwo Powiatowe i Gminę Bytów.  Celem projektu jest poszerzenie wiadomości na temat  odnawialnej, czystej dla środowiska energii. Uczniowie 10 października zwiedzili największą w Polsce wodną elektrownię szczytowo-pompową "Żarnowiec" oraz farmę wiatrową w Gościcinie. Zobaczyli również  Zagrodę Kaszubską w Nadolu. W listopadzie zorganizowany został wyjazd do Akademii Pomorskiej w Słupsku. Uczniowie wzięli udział w warsztatach fotowoltaicznych, gdzie odbył się  wykład o pozyskiwaniu energii Słońca, czyli fotowoltaice. Uczestnicy projektu dokonywali odliczeń oraz wykonywali doświadczenia i wykresy związane z pozyskiwaniem i wykorzystaniem energii słonecznej. Podsumowanie projektu odbędzie się w grudniu, gdzie piecioosobowe grupy będą przedstawiały historię  wykorzystania energii odnawialnej w Polsce i na świecie oraz poszczególne rodzaje elektrowni odnawialnych w Polsce. Projekt prowadzą Dorota Kerlin - nauczyciel geografii w LO Bytów i Iwona Dziedzic.

Obrazy newsów: czysta.jpg

Galeria zdjęć

Buduj się z Lego w trakcie realizacji
Wiadomości

Buduj się z Lego w trakcie realizacji…..

Jesteśmy na półmetku realizacji projektu „BUDUJ SIĘ Z LEGO”, którego koordynatorkami są - Karolina Ciżmowska, Agnieszka Borodziuk oraz Agnieszka Jaworska.  Środki finansowe na realizację projektu otrzymałyśmy w ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności . Możliwa jest ona również dzięki naszym sponsorom, firmie Elwoz, Greks oraz Talex. Głównym celem projektu jest edukacja poprzez zabawę klockami Lego oraz zaprezentowanie różnych sposobów nauki. Dzięki nim przyswajanie wiedzy jest ciekawe, efektywne i stanowi przy tym atrakcyjną formę spędzania czasu. Innym równie ważnym zamierzeniem, którym się kierujemy  jest rozwój umiejętności społecznych. Wskutek wzajemnej pomocy, współpracy, wspólnie spędzonego czasu następuje pogłębienie i wzmocnienie relacji między uczniami.  Do tej pory, w ramach projektu przeprowadziłyśmy  zajęcia w bytowskich szkołach podstawowych – w SP 1 w klasach III A i III B, w SP 2 w klasach II B i III H oraz w wielu klasach Gimnazjum nr 1 w Bytowie.  Współpracują z nami wolontariusze z naszej szkoły, którzy aktywnie wspierają realizację projektu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przebiegu zajęć oraz na naszą stronę internetową https://www.facebook.com/buduj.sie.z.lego.bytow/?ref=bookmarks, na której zamieszczamy aktualne wydarzenia związane z realizacją projektu.

Obrazy newsów: lego1.jpg

Galeria zdjęć

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego konkursu a języka angielskiego

REJON NR 8

1.    Marcin Kołodziejski - Katolickie Gimnazjum w Chojnicach
2.    Damian Kubas – Gimnazjum Gminne w Rychnowach
3.    Klaudiusz Mieśniak - Gimnazjum Gminne w Rychnowach
4.    Crimson Rose Jurkiewicz - Gimnazjum nr 1 w Człuchowie
5.    Miron Śledziński – Zespól Szkół Społecznych STO w Człuchowie

Nie możesz się zalogować?
Przydatne

Nasza Szkoła bierze udział w projektach współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nasza Szkoła bierze udział w projekcie współfinansowanym ze środków Programu Działaj Lokalnie Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności.